تقویم و مناسبت ها
ساعت
اخبار > برگزاي اولين جلسه كارگروه تخصصي امور اقتصادي استان در سال 1396


  چاپ        ارسال به دوست

كارگروه تخصصي امور اقتصادي استان

برگزاي اولين جلسه كارگروه تخصصي امور اقتصادي استان در سال 1396

 

در اين جلسه پس از مرور آخرين اخبار اقتصادي استان ، توسط اعضاء ،دبير جلسه گزارش شاخص هاي اقتصادي استان و عملكرد برخي دستگاههاي اقتصادي استان در سال 95 را ارائه نمودند.

گزارش تحليلي سنجش فضاي كسب و كار،جايگاه استاني و ملي، علل و مشكلات و نتايج بررسي هاي مركز پژوهشهاي مجلس شوراي اسلامي از فضاي كسب و كار استان و مقايسه آن با ساير استانها ، توسط اداره كل امور اقتصادي و دارايي طرح و موضوعات مرتبط با استان  مورد بحث و بررسي قرار گرفت . در بخش ديگري از جلسه گزارش اقدامات انجام شده در حوزه اقتصاد ديجيتال شامل عملكرد، وضع موجود و موانع توسعه در اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي توسط مديركل اين دستگاه طرح گرديد..

     در پايان استاندار محترم ضمن بيان لزوم ارائه برنامه هاي سالجاري دستگاههاي عضو كار گروه و ارتقاي عملكرد دستگاهها در قالب برنامه هاي ابلاغي اقتصاد مقاومتي اظهار داشتند كليات اقتصاد مقاومتي مشخص شده است و مباحث فرعي بايستي با توجه به شاخصه هاي اقتصاد مقاومتي تعيين و مشخص شوند. ايشان ضمن تاكيد بر تعيين مدل توسعه ي اقتصادي بر اساس شرايط بومي استان بيان داشت : رشد و توسعه متوازن استان نيازمند نياز سنجي و برنامه ريزي دقيق و افزايش انگيزه مسئولان دستگاهها است و بايستي برنامه ريزي و نيازسنجي لازم در اين زمينه صورت پذيرد. ايشان همچنين فرمودند بحث سرمايه گذاري بخش خصوصي از اولويت هاي دولت براي ترقي اقتصادي مي باشد و بايد راهنماييهاي لازم توسط واحدهاي مشاوره  براي آشنايي سرمايه گذاران با مباحث قانوني در دستور كار قرارگيرد.

 


١١:٣٩ - شنبه ١٣ خرداد ١٣٩٦    /    شماره : ١٤١٢٩    /    تعداد نمایش : ١٦٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

کلیه حقوق مادی و معنوی، متعلق به استانداری قم میباشد